Slovo lékaře – MuDr. Pavel Sehnalík

Jako odborný lékař – ortoped pracuji již dlouhou řadu let v renomovaných státních i soukromých lékařských zařízeních nejen na odděleních ortopedie, ale i v traumatologických ambulancích a provádím u svých pacientů ambulantní optativu složité ortopedické operace s následnou hospitalizací.

Před několika lety jsem poznal unikátní zdravotní prostředky – italské kompresní návleky z elastické bakteriostatické tkaniny obsahující vlákna minerálů mědí, stříbra a uhlíku, které pro svou funkci využívají poznatky starodávné vědy o léčbě různých patologických problémů pomocí přikládání kovů na postižené místo – metaloterapie.

Tyto zdravotní návleky jsou určeny pro různé části těla ( koleno, kotník, lýtko, loket, zápěstí, rukavice, ramena a hrudní páteř, kyčelní klouby atd.) a jejich hlavní účinek spočívá v tom, že při kontaktu tkaniny Kinetex s pokožkou pacienta dochází k vytváření mikromagnetického pole a elektrických mikroproudů v řádech do 300 mikroampér, které pronikají do těla pacienta a působí na pokožku, tukovou vrstvu, svalové tkáně okolí kloubů a páteře i na samotné klouby, komprese a mikroproudy stimuluji diurézu a mikrocevní i mikrožilní cirkulaci.

Díky stimulaci krevního oběhu v mikrocevních a mikrožilních řečištích, se významně zepšuje distribuce vyživujících a léčivých látek do tkání, v důsledku čeho dochází ke zkvalitnění metabolických procesů v tkáních, což má velmi pozitivní účinky na klinický stav například páteřního svalstva ,šlach, úponů a kloubů.

Velmi důležitou přidanou hodnotou návleků Kinetex pro pacienta je to, že tkanina Kinetex je schopna, podle Gate Control Theory, zajišťovat blokování receptorů bolesti, a tím poskytovat pacientovi významnou úlevu od bolesti, bez nutnosti nadměrného užívání analgetik.

Díky svým bakteriostatickým vlastnostem zabraňuje tkanina kinetex při kontaktu s pokožkou množení bakterií.

Já sám jsem tyto blahodárné účinky těchto zdravotních návleků na lidské tělo vyzkoušel na sobě, již několik let návleky s vlákny minerálů aktivně používám, a to nejen během nočního spánku, ale hlavně, při svých pracovních i zájmových aktivitách.

Vyzkoušela je řada mých kolegů – lékařů, kterým jsem návleky Kinetex doporučil, řada profesionálních sportovců, ale hlavně mojí pacienti, kteří se u mne dlouhodobě léčí.

Návleky Kinetex jsem aplikoval u velkého množství pacientů, kteří se v mé ordinaci léčí s nejrůznějšími problémy pohybového ústrojí, hlavně s problémy různých kloubů těla, páteře, šlach, úponů a svalstva, u kterých jsem zaznamenal po aplikaci návleků Kinetex významné zlepšení jejich klinického zdravotního stavu.

Řadu z nich požívání návleků Kinetex ušetřilo od zákroků, které by byly, bez jejich užití již nevyhnutelné.

To jsou hlavní důvody proč se návleky Kinetex staly součástí mé terapie a proč je svým pacientům mohu zodpovědně doporučovat k podpůrné léčbě jejich patologických problémů.

V současné době, kromě své praxe v pražské nemocnici  Na Františku, pracuji v ambulancích nestátního zdravotnického zařízení Orthotes, s.r.o. odborností ortopedie a traumatologie s návazností na klinické pracoviště a následnou rehabilitaci (informace na www.orthotes.cz).

Zabýváme se zde hlavně léčbou poruch pohybového ústrojí dospělých a dětí, manuální a myoskeletární medicínou ( mobilizace a manipulace), léčbou bolestí hlavy, šíje, zad a kloubů, léčbou úrazových a poúrazových stavů, chirurgií a konzervativní léčbou v oblasti ruky, ambulantní oprativou a operačními zákroky s hospitalizací.

V našich ordinacích poskytujeme také konzultace při indikaci zdravotních pomůcek a prostředků.

Komentáře nejsou povoleny.